Bemutatkozó sorainkat szeretettel ajánljuk minden kedves óvoda iránt érdeklődő szülőnek.
A Szent Piroska Katolikus Óvoda csendes, forgalomtól mentes környezetben várja a kisgyermekeket. 6 csoportszobánkban 150 férőhellyel rendelkezünk, csoportjaink vegyes korosztályúak, ahol a szakmailag felkészült óvónők munkáját szakképzett dajkák segítik. Gyermekeink óvodai élete során elősegítjük fejlődésüket, hozzájárulunk egészségük megőrzéséhez jó közérzetükhöz. Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek hit- és erkölcsi nevelésére.
A közösségi nevelés lehetővé teszi a társadalom szempontjából értékes tulajdonságok alakítását. A boldogságot óvodás korban a szeretetteljes légkörrel, a jó érzéssel, a jó társas kapcsolatokkal, a felnőtt biztonságot nyújtó jelenlétével biztosítjuk. Hagyományaink és ünnepeink a közösségi érzelmek alakulásában jelentős szerepet töltenek be.
A játék a gyermek létszükséglete, legfontosabb, legfejlesztőbb tevékenysége, a személyiségfejlesztés eszköze, az eredményes tanulás egyetlen útja. Óvodánkban a nap nagy része játékkal telik, amihez esztétikus, ingerdús környezetet teremtünk. A játékhoz szükséges időt a rugalmas napirenddel biztosítjuk.
A mese az óvodai zajban a csend szigete, pihentet, szórakoztat. Táplálja a képzeletet, segít az élmények feldolgozásában. Teljes világképet, világmagyarázatot ad, a szociális tanulás páratlan eszköze. Elsődleges forrásaink a magyar népmese és mondókagyűjtemények, a magyar mondavilág. Célunk, hogy gyermekeink érdeklődéssel forduljanak a könyvek felé, kedveljék meg a verset, mesét.
A rajzolás, mintázás, kézi munka az önkifejezés módjai. Lehetőséget adunk a gyermekeknek arra, hogy gondolataikat, érzelmeiket, problémáikat kifejezzék, feldolgozzák. Ehhez eszközöket biztosítunk. Megismertetjük őket az egyes népi kismesterségek alapjaival, eszközeivel, munkafázisaival. A gyermekek valamennyi alkotását értékként kezeljük.
A testi képességek fejlesztése az egész nevelésünk rendszerében jelen van.Mozgásra inspiráló, biztonságos, tiszta környezetet, szabad teret, megfelelő időt biztosítunk a természetes és szabad mozgásra. Gondot fordítunk a testtartási hibák megelőzésére és korrekciójára.
A zenei neveléssel felkeltjük a gyermekek zenei érdeklődését, formáljuk zenei ízlésüket, esztétikai fogékonyságukat, színessé tesszük érzelemvilágukat. Zenei nevelésünk anyagának nagy részét a népi mondókák és dalosjátékok adják.
A munkajellegű tevékenységek végzése során a gyermekeket ráébresztjük a munka fontosságára, eredményének megbecsülésére.
Vas megyében az első Vöröskereszt Bázisóvodaként elhivatottságunk az egészségfejlesztés, a környezettudatos nevelés és az egészség megőrzése területén töretlen, mert tudjuk a legnagyobb kincsünk, a legnagyobb értékünk az egészségünk.
Alapvető célunk a jövő generációjának felkészítése az egészségtudatos életre, az önkéntességre. Fontos feladatunknak tekintjük a segítségnyújtás igényének kialakítását, az önkéntes tevékenység fejlesztését, a Vöröskeresztes mozgalom alapelveinek és értékeinek népszerűsítését is.
Óvodánk jelenleg is arra törekszik, hogy a szülőkkel együttműködve a mai kor kihívásaihoz és igényeihez alkalmazkodva, szerető közegben fejlődjenek és nevelkedjenek a kisgyermekeink. Fontos feladat a közösség formálása, az óvoda értékeinek átadása annak érdekében, hogy az óvoda továbbra is szakmailag kiteljesedve, magas színvonalon nevelje a jövő nemzedékét.
A hit Isten ajándéka. A katolikus embereszmény, a katolikus értékrend csakis ez által alakulhat ki gyermekeinkben. Hároméves kortól kezdve a gyermek már képes megcsodálni a dolgokat, érdeklődik, elkezdődhet a vallásos neveléssel párhuzamosan a tanítás is, de ez csak alkalomszerűen, váratlan, spontán adódó vagy tudatosan előidézett helyetekben. A vallásos nevelésnek - melynek vállalása belső késztetésből, hitből, szeretetből fakad a köznevelésnek elvitathatatlan szerepe van. Óvodánk vallási tekintetben elkötelezett, katolikus szellemben neveljük a gyermekeket.
Óvodánk vallási tekintetben elkötelezett, katolikus szellemben neveljük a gyermekeket, felkészítjük őket a keresztény életre
- megalapozzuk hitéletük gyakorlását,
- keresztény erkölcsi értékrendre nevelünk,
- megismertetjük az évkör főbb eseményeit,
- ráébresztjük a gyermekeket a teremtett világhoz való viszonyra és annak védelmére.
- elősegítjük, hogy életükben meghatározóvá váljon az Isten és emberszeretet, igazság és igazságosság, hazaszeretet,
- megismertetjük a gyermekekkel a vallásos környezetet, hogy legyen módjuk tapasztalatszerzésre, élménygyűjtésre, ezek közös feldolgozására.
Az eszmei háttér kétféle módon épül be hétköznapjainkba: - indirekt módon (versek, mesék, dalok stb.) - direktebb módon (pl. hitoktatás során)
Akiket Isten vezérel, azok Isten gyermekei. ( Róm.8,14)